Чи потрібен стерилізатор для пляшечок?

У магазинах і аптеках з’являється все більше і більше товарів по догляду за малюком, позиціонуються виробниками як необхідних і надзвичайно зручних, що полегшують молодій мамі процес догляду за дитиною і дають їй більше вільного часу для відпочинку і спілкування з малюком. Яскравий приклад подібних товарів – стерилізатор для пляшечок. З одного боку, стерилізатор – начебто потрібна річ, за допомогою якої можна швидко стерилізувати пляшечки (і не тільки пляшки, до речі, але і соски, пустушки, молоковідсмоктувач, а в деяких випадках навіть дитячий посуд і тверді іграшки), а з іншого боку, багато хто навіть не задумується про їх існування, не те, щоб користуватись.

Більшість батьків, які не бажають витрачати кошти на модну техніку, скажуть: «Наші бабусі користувалися окропом для стерилізації. Чому ми повинні купувати спеціальні прилади?». Справа в тому, що матеріали для виготовлення дитячих пляшечок теж істотно змінилися. Якщо раніше застосовувалося скло, добре витримує високі температури, то тепер використовується силікон. Кип’ятити такі пляшечки більше 15 хвилин не можна, так як вони можуть втратити форму або зовсім зіпсуватися. Повноцінна стерилізація вимагає перебування посуду в окропі протягом півгодини. Стерилізатори працюють за рахунок пари, яка обробляє поверхню дитячого посуду. Вони не псують її, в той же час довго зберігаючи стерильність. В умовах сучасної мобільності батьків та їх дітей стерилізатори незамінні в догляді за дітьми.

Принцип роботи всіх стерилізаторів, яка б не була їхня ціна,однаковий: В прилад встановлюється передбачений моделлю посуд. У стерилізатор наливається вода. Прилад закривається кришкою і включається. Якщо необхідно його розміщення в мікрохвильовій печі, слід його туди помістити. Протягом декількох хвилин посуд обробляється парою. Стерилізатор не вимагає ретельного догляду: достатньо іноді промивати його і очищати від накипу.

Найбільше популярним є стерилізатор для пляшечок avent . Це стерилізатори більш досконалої серії. Ціна їх значно вище, але і функції набагато ширші. У нього можна закладати молоковідсмоктувачі, пляшечки з шийкою різного діаметру, тарілочки, ложечки. Час, витрачений на стерилізацію, — кілька хвилин. Після цього прилад відключається сам, що не дозволяє стежити за процесом і економити час. Якщо вас не збентежить більш дорога ціна, ви отримаєте стерилізатор для пляшечок avent, в якому можна обробляти практично будь-який посуд. Стерилізатор для пляшечок avent забезпечує практично медичну стерильність, яка при відсутності використання зберігається протягом доби.