Що варто знати про слінг.

Слово «слінг» (від англ. to sling — «переважувати через плече») в українській мові увійшло в ужиток як назва фізіологічних переносок для дітей. Фізіологічним (рюкзак-кенгуру до таких не належить!) називається переноска, що забезпечує комфортну і безпечну позу для дитини (з широко розведеними ніжками і щільно притиснутим до батьків).

Отже, навіщо носити дитину на собі сьогодні, коли є коляски, ліжечка, гойдалки, шезлонги і інші розумні пристосування? Новонароджена дитина приходить у наш великий світ маленькою і беззахисною. Єдина рідна і близька істота, до якого він звик – це його мама. Дев’ять місяців, перебуваючи в животі, він чув її голос, відчував її емоції, жив в одному ритмі з нею. Не дивно, що саме у неї на руках шукає заспокоєння. А приводів для занепокоєння у нього багато. Це великий, лякаючий світ, це болі в животику, це зовнішні фактори турбують малюка (холод, світло, шум…), трохи пізніше – страшні сни і багато іншого. І тільки мама може врятувати і захистити його від усього цього, пригорнувшись до неї можна відчути себе впевнено. Малюкові, як повітря, потрібне мамине тепло, тому маленька дитина проводить у мами на руках більшу частину дня. Потреба в заспокоєнні і близькості до мами не зникає відразу, а плавно сходить нанівець, по мірі дорослішання. Відомо, що діти, яких багато носили на руках, виростають більш самостійними і впевненими в собі.

Слінг дуже зручне для молодої матусі, адже він в першу чергу звільняє руки. Слінг дозволяє мамі давати дитині відчуття захищеності і комфорту, бути з ним поруч і, в той же час, встигати займатися звичними справами.

Слінг дозволяє мамі бути повністю мобільного та не залежати від наявності або відсутності машини, від того, чи ведуть сходи в потрібне місце, якої якості дорогу належить подолати (будь то піщана, гравійне або просто нерівна асфальтна доріжка), наскільки вузькі двері в які потрібно пройти і т. д.

Слінг дозволяє легше справлятися з дитячим плачем, кольками, безсонням.

Слінг допомагає хребту і вестибулярному апарату дитини правильно розвиватися і запобігає зникнення вроджених рефлексів. Запобігає розвитку дисплазії.

Частенько мама, носить малюка в слінгу, швидше повертається до ваги яка були до вагітності.

Малюки в слінгу ростуть і розвиваються швидше, оскільки витрачають менше енергії на страхи і занепокоєння.

Які бувають слінги?

         Продовжуємо нашу слінго-тему та постараємось дати відповіді на найпопулярніші запитання. Отож, вперед:

Чи не шкідливо носити дитину в слінгу? В слінгу дитина знаходиться у фізіологічній позі (в позі «колиска» або вертикально з широко розведеними ніжками). Всупереч старим твердженням, що свідчить, що немовля необхідно туго сповивати і класти на рівну тверду поверхню, в даний час все більше лікарів-педіатрів і батьків вважають, що для новонародженого найбільш комфортною є поза, повторює положення дитини на руках матері. Саме таку позу дає положення «колиска». Носіння дитини в слінгу вертикально, з широко розведеними ногами, сприяє правильному розвитку тазостегнових суглобів і дозволяє юному досліднику активно пізнавати світ з висоти маминого зростання. Протипоказання для носіння дитини в слінгу зустрічаються вкрай рідко, навпаки, часто носіння в слінгу є кращою профілактикою проблем зі здоров’ям.

Чи шкідливо для спини дорослого носіння дитини в слінгу?

У ряді випадків носіння дитини в слінгу корисно для дорослого. Якщо жінка з самого народження носить дитину на собі, мускулатура спини тренується і помітно зміцнюється, у міру поступового збільшення ваги дитини. З дитиною в слінгу навантаження на хребет дорослої розподіляється рівномірно і практично не відчувається, завдяки тому, що дитина в слінгу щільно притиснутий до нього і обіймає ніжками. Центр ваги дорослого не зміщується так само сильно, як при звичайному носіння тягарів в руках.

Для тих, у кого є невеликі проблеми з хребтом, рекомендується слінг-шарф, так як він найбільш рівномірно розподіляє навантаження по спині дорослого. А для горизонтальних позицій потрібно перевіряти, де знаходиться центр ваги дитини. Для цього потрібно злегка нахилитися вперед і подивитися, не зміщується дитина в бік. При необхідності поправити розташування його щодо свого тіла.

Проте якщо у вас серйозні, гострі проблеми зі спиною, наприклад, з міжхребцевими дисками, то, перш ніж починати носити дитину в слінгу, вам обов’язково слід проконсультуватися з вашим лікарем-ортопедом.

Зручно дитині в слінгу?

Як визначити, що зручно дитині в слінгу? За його настрою. Якщо дитина спокійна або зовсім заснув — йому комфортно. Саме так і буває найчастіше. Якщо дитина раптом відчує дискомфорт, він негайно дасть про це знати.

Достатньо повітря для дитини в слінгу?

Так, якщо ви впевнені, що носик вашого малюка не закладений, і він спокійно дихає свіжим повітрям. Коли ви рухаєтеся, повітря заходить в слінг і циркулює там. Дослідження показали, що споживання кисню новонародженою дитиною в слінгу всього лише на 1% менше, ніж без слінга. Це відбувається тому, що дитина в слінгу знаходиться в спокійному, розслабленому стані і може дихати менш напружено. Інші дослідження показали, що у дитини в безпосередньому контакті з мамою практично не буває перебоїв дихання, він як би дихає з нею в такт.

На який вік і вага розрахований слінг?

Слінги з кільцями, слінги-кишені, слінги-шарфи можна використовувати з народження. Май-слінги і слінги-рюкзаки — з 4-5 місяців. Більшість слінгів розраховані на вагу до 15-18 кг, тобто цілком витримають вагу і трирічну дитину. Практично всі діти в цьому віці з задоволенням ходять самі, тому відпадає необхідність в носінні набагато раніше. Окремі слінги розраховані на вагу до 28 кг.

Чи можна носити в слінгу новонародженого?

Так, можна. Дитину в слінгу-шарфі і слінг на кільцях можна носити з народження, т. до. становище дитини в слінгу таке ж, як на маминих руках. При цьому чим раніше ви почнете, тим простіше буде звикнути до слінгу і вам, і дитині. Разом з збільшенням ваги малюка поступово будуть зміцнюватися і м’язи вашої спини. Для новонародженого найкраще підійде слінг з кільцями або трикотажний шарф.